Prospects
Top athletes on the rise.

2021 SOUTH FLORIDA – RECEIVERS

LAST UPDATED: October 6, 2021

 

Every year for the past five plus decades, we have put out nearly every football prospect from Miami-Dade and Broward Counties – as well as throughout the entire state of Florida.

That reputation has earned a following of thousands of college coaches from across the nation who use the information that we list – and they continue to contact us throughout the course of a year, looking for information on the prospects that we list in all classes.

In the coming months, we will list every position in Miami-Dade and Broward – with all classes included – and will solicit the help of coaches and prospects to ensure that the information is correct.

If there are any changes to be made PLEASE DO NOT DO IT ON THE POST. Simply send the players who have moved or changed positions to us via e-mail. We will NOT accept any other form of change.

Remember, this information is what college coaches are looking at, so this will be what they have to go on.

Thanks so much for your help in getting the information correct.

Larry Blustein – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. ONLY VALID CHANGES WILL BE MADE. NOT TRANSFERS THAT ARE PENDING.

2023 – Gio Adopte, Miami-Dade Christian

2023 – Jacob Aguiar, Fort Lauderdale Westminster Academy (TE)

2022 – Naazir Aiken, Coral Springs

2022 – Kylen Alfinez, Hialeah American

2023 – Monroe Allen, Sunrise Piper

2024 - Fadrelle Andrus, Miami Christopher Columbus

2023 – A.J. Arellano, Miami Christopher Columbus

2022 – Jalen Awai, Plantation

2022 – Christian Ballage, Parkland Douglas

2024 – Edward Bandy, Miami Christopher Columbus

2023 – Will Bankston, Hollywood Chaminade-Madonna

2022 – Michael Barnes, Coconut Creek

2023 - Christopher Bazile, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Ladarius Backman, Miami Florida Christian

2023 – Kelvin Blount, Hialeah Champagnat Catholic

2023 – Derrick Bohler, Miami Palmetto

2023 – Jaylen Bonelli, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Stefan Borrero, Miami Belen Jesuit

2023 – Jason Bourciquot, Hollywood Chaminade-Madonna

2022 – Shavorez Bowers, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Robert Brooks III, North Miami

2024 – Andre Brown, Miami High

2023 – Christopher Brown, Pembroke Pines Somerset Academy

2023 – Jalen Brown, Miami Gulliver Prep

2022 – Ricky Bryant, Miami Killian

2022 – Jose Burgos, Somerset Academy Silver Palms

2022 – Jai-Ayviauynn Celestine, Athlete, Miami Palmetto

2023 – Tyrell Carter, Miami Springs

2023 – Kyle Celestin, Pembroke Pines Flanagan

2022 – Davian Cepero, Hialeah

2023 – Damari Charlton, Miami Southridge

2022 – Emory Clemons, Plantation American Heritage

2023 – Tyrease Clerveau, Hialeah Gardens Mater Academy

2022 – Anton Coney, Homestead South Dade

2022 – Shiloh Conway, Miami Christopher Columbus

2024 - Dorron Cornileus, Hollywood South Broward

2023 – Richard Dandridge, Homestead

2022 – Sharnard Daniels, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Corvareis Davis, Westland Hialeah

2022 – Elijah Davis, Sunrise Piper

2022 – Malcolm Davis, Miami Central

2022 – Denim Desrosiers, Miami Christopher Columbus

2022 – Orison Domingo, Coral Springs Taravella

2022 – De’Carlo Donaldson, Miami Gulliver Prep

2022 - Phillip Dunnam, North Miami Beach

2024 – Joaquin Edie, Weston Cypress Bay

2022 – Elisha Edwards, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2022 - Syveion Ellis, Miami International Academy

2022 – Tyree Ellis, Deerfield Beach

2022 – Isaiah Essix, Hialeah Champagnat Catholic

2023 – Luke Evans, Parkland Douglas

2022 - Mark Evans, Miami Killian

2023 – Jahmar Everett, Miami Palmetto

2023 – Jensley Exalant, Miami International Academy

2022 – Matthew Federici, Weston Cypress Bay

2023 – Bryan Fernandez, Hialeah American

2024 – Robert Finlay, Miami True North

2023 – Santana Fleming, Plantation American Heritage

2023 – Kymani Fleurme, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2022 – Jose Flores, Miami Coral Park

2023 – Tobias Floyd, Plantation American Heritage

2023 – Will Fowles, Miami Dade Christian

2022 - Javontae Francois, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Harrison Garfinkel, Miami Gulliver Prep

2022 – Darryl Garrett, Fort Lauderdale Dillard

2022 - Ryan Gayle, Hollywood Avant Garde Academy

2022 – Colby Geddis, Fort Lauderdale Pine Crest

2022 – Lloyd Godfrey Jr., Hollywood Hills

2022 – Bobby Golden, Miami Palmetto

2022 – Jacoby Goldwire, Lauderdale Lakes Boyd Anderson

2022 – Carnel Gonzalez, Sunrise Piper

2022 – Giovanni Gonzalez, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Malcolm Gordon, Weston Cypress Bay

2022 – Matthew Gordon, Coral Springs Charter

2023 – Gabriel Granados, Miami St. Brendan

2024 – Nathan Greene, Coconut Creek North Broward Prep

2022 – Samarri Grisnold, Homestead Everglades Prep

2022 – Jaden Hall, Hialeah-Miami Lakes

2023 - Isaiah Hardge, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2025 - Darriel Harper, Miami Christopher Columbus

2022 - Adrian Harris, Miami Northwestern

2024 – Colton Heinrich, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (TE)

2022 – Trent Henry, Miami Central

2022 – Roberto Hernandez, Somerset Academy Silver Palms

2022 – Kyle Heywang, Cooper City (TE)

2023 – Tyler Hollins, Fort Lauderdale Stranahan

2022 – Joell Holmes, Coral Springs Coral Glades

2022 – Nashat Hussein, Coral Springs Coral Glades

2023 – Brandon Inniss, Plantation American Heritage

2023 – Xavier Irvin, Miami Booker T. Washington

2024 - Jaylen Jackson, Miramar (TE)

2022 – Mike Jackson, Miami Palmetto

2022 – Bryan Jacobson, Miami Southridge

2023 – Andy Jean, Miami Northwestern

2022 – Travis Jean, Fort Lauderdale Dillard

2023 – Arthur Jenkins, Deerfield Beach

2022 – Daverrick Jenkins, Miami Northwestern

2023 – David Jester, Homestead

2024 - Markely Jeudy, Coral Springs

2023 – A.J. Johnson, Davie Western

2023 – Dakotah Johnson, Plantation

2025 – Darius Johnson, Miami Edison

2023 – Samuel Johnson, Miami Florida Christian

2023 – Richard Jonassaint, Coconut Creek

2023 - Armaru Jones, Pompano Beach Blanche Ely

2023 – Nikolai Jones, Coconut Creek

2023 – Roshawn Jones, Miami Northwestern

2022 – Cameron Jordan, Fort Lauderdale Dillard

2023 - Edwin Joseph, Hollywood Chaminade-Madonna

2023 – Nathaniel Joseph, Miami Edison

2022 – Keshawn Rene-Juste, Miami Palmetto

2023 – Cassius Joyner, Doral Academy

2023 – Drew Kaplan, Miami Palmer Trinity (TE)

2023 - Geah Karr, Coconut Creek Monarch

2024 - Gary Kendrick, South Miami

2022 - Joseph Kennerly, Deerfield Beach

2023 – Tekai Kirby, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (TE)

2022 – Davin Kiser, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2022 – Kamryn Knight, Coral Springs Taravella (TE)

2022 – Amariyun Knighten, Fort Lauderdale Stranahan

2022 – Jamal Labissiere, North Miami Beach

2023 – Dedrick Lee, Miami Carol City

2024 - Jose Leon, Miami Christopher Columbus

2023 – Jabari Lewis, Homestead South Dade

2023 - Jalen Lewis, Plantation

2022 – Jullian Lewis, Davie Western

2025 – Trigg Lewis, Deerfield Beach

2022 – Robert Lizama, Miami Belen Jesuit

2022 – Hervin Louis, Parkland Douglas

2022 – Jacob Love, Miami Booker T. Washington

2022 – Robert Loucks, Fort Lauderdale Westminster Academy

2025 – Adreus Madison, Fort Lauderdale Dillard

2024 – J.T. Madison, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2022 – Avari Marshall, Hialeah Barbara Goleman

2023 – Matthew Martin, Hialeah Barbara Goleman

2023 – Christopher Mason, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Alie Maximes, Pompano Beach Blanche Ely

2023 – Antwaan Mays, Miami Gulliver Prep

2023 – Chauncey McArthur, Miami Carol City

2024 – Stephen McCloud, Miami True North

2023 – Kamal McCoo, Miami Southridge

2024 - LaWayne McCoy, Hollywood Avant Garde Academy

2023 – Michael McGrath, Coconut Creek North Broward Prep (TE)

2023 – Anthony McNeal, Hialeah Champagnat Catholic

2022 – Jacolby McCutcheon, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Ashawn Medard, Hallandale

2022 – Seth Merrill, Weston Cypress Bay

2024 – Jaheim Miller, Miami International Academy

2022 – Logan Miller, Davie Western

2023 – British Mitchell, Miami Edison

2022 – Jomarr Montes, Hollywood Hills

2023 – Adam Moore, Miami Booker T. Washington

2023 – Angelo Morales, Miami True North (TE)

2022 – Javian Moreland, Deerfield

2022 – Jaiden Mortazavi, Miami Christopher Columbus

2023 – Miles Moss, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2022 – Azayra Murphy, Miramar Everglades

2022 – Devaughn Mortimer, Fort Lauderdale Dillard

2023 – Jadyn Nelson, Fort Lauderdale

2022 – Isaiah Nesmith, Plantation American Heritage.

2022 – Aiden Ousley, Parkland Douglas (TE)

2023 – Charles Paige, Southwest Miami

2023 – Walter Parrish, Coconut Creek Monarch

2023 - P.J. Paulk, Miami Northwestern

2022 - Lamari Penaloza, Parkland Douglas

2022 – Cody Pendergrass, Coral Springs (TE)

2022 - Alexander Perez, Hollywood Avant Garde Academy

2024 – Victor Perez, Miami Belen Jesuit

2022 – Chase Peterson, Coral Springs Coral Glades

2022 – Mason Phillips, Coral Springs Charter

2024 – Jesse Powell, Fort Lauderdale Westminster Academy (TE)

2022 – Javin Pownall, Miami Carol City

2022 – Malik Pownall, Miami Carol City

2022 – Benson Prosper, Hialeah Champagnat Catholic

2022 – Dylan Puentes, Southwest Miami

2023 - Connor Putnam, Pompano Beach

2022 – Julian Quetgles, Fort Lauderdale Pine Crest

2022 – Leancy Quinones, Westland Hialeah

2024 – JaKhai Rainey, Miami Northwestern

2023 - Tastean Reddicks, Deerfield Beach

2024 - Javon Reid, Somerset Academy South Homestead

2022 – Keshawn Renejuste, Miami Killian

2024 – Braylon Renna, Pembroke Pines Flanagan

2023 - Max Reynolds, Fort Lauderdale Westminster Academy

2023 – Traejon Robert, Parkland Douglas

2024 – Markel Robertson, Miami International Academy

2022 – Cornell Roberts, Miami Booker T. Washington

2022 – Robbie Robertson, Miami Palmer Trinity

2024 – Chance Robinson, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 - Javon Robinson, Miami Killian

2022 - Jalen Rodgers, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Eddie Rodriguez Jr., Hollywood South Broward

2022 – Felix Rodriguez, Miami Coral Reef

2022 – Jalen Rogers, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2022 – Rafael Romero, South Miami

2022 – Ethan Rosenstack, Parkland Douglas

2023 – Adrian Salgado, Pompano Beach

2023 – Guyteau Salvador, Dr. Krop (TE)

2022 – Jaylan Sanchez, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2024 - Isaiah Scott, Miami Norland

2023 – Sebastian Segredo, Doral Academy

2023 – Lamar Seymore, Miami Central

2022 – Jonathan Searcy, Pompano Beach Blanche Ely

2022 – Jaccari Shakes, Fort Lauderdale Dillard

2024 – Erik Simmons, Coconut Creek

2024 - Jamie Simmons, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy

2022 – Marvin Simms, Hialeah Champagnat Catholic

2022 – Brandon Smith, Miami Robert Morgan

2024 – Carter Smith, Pembroke Pines West Broward (TE)

2024 – Glenn Smith, Somerset South Homestead

2025 – Jahmari Smith, Miami International Academy

2024 - Jeremiah Smith, Miami Monsignor Pace

2022 – Maurice Smith, Somerset Academy Silver Palms

2024 – Nicholas Smith Jr., Deerfield Beach

2025 – Sekou Smith, Miami Central

2023 – Patrick Stepelton, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2024 – Decedric Stokes, Sunrise Piper

2024 – Jamari Stokes, Homestead

2024 - Marcus Striggles, Fort Lauderdale Dillard

2022 - Tederrius Strowbridge, Southwest Miami

2024 – Eirek Simmons, Coconut Creek

2022 – Deandre Tamarez, Hialeah Champagnat Catholic

2022 - Javon Taylor, Lauderdale Lakes Boyd Anderson

2022 – Mason Taylor, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (TE)

2022 - Jaylin Terzado, Hialeah Champagnat Catholic

2023 - Collin Teschky, Coral Springs Charter

2023 - Duane Thomas Jr, Hollywood Chaminade-Madonna

2025 – Gregory Thomas, Plantation American Hetritage

2023 - Jaelyn Thomas, Lauderdale Lakes Boyd Anderson

2022 – Matthew Thomas, Hollywood Hills

2022 – Tyreik Thorpe, Davie Western

2023 – Abraham Torres, Somerset Academy Silver Palms

2025 – Jayden Toussant, Miami Gardens TRU Prep Academy

2024 - Joshisa Trader, Miami Monsignor Pace

2022 – Eric Trowbridge, Fort Lauderdale Calvary Christian

2022 – Justin Uribe, Pembroke Pines Somerset Academy

2022 – Giovanni Valdes, Miami Varela

2022 – Gabriel Valladares , Miami Belen Jesuit (TE)

2023 – Matthew Valle, Hialeah American

2023 – Richard Varona, Hialeah Gardens Mater Academy

2022 - Samuel Vazquez-Triana, Coconut Creek Monarch

2022 – Marcel Villafane, Miami Ferguson

2024 - Semaj Wallace, Coconut Creek

2024 – Fraquan Warren, Homestead South Dade

2023 – Robby Washington, Athlete, Miami Killian

2022 – Nicholas Watson, Davie Western (TE)

2022 – Jake Weiselberg, Parkland Douglas (TE)

2022 – Bryce White, Miami Dr. Krop

2022 – Daniel Wilkins, Coral Springs Coral Glades (TE)

2022 – De’Quan Williams, Fort Lauderdale

2023 - Hykeem Williams, Fort Lauderdale Stranahan

2024 - Marcell Williams, Deerfield Beach

2023 - Marcus Williams, Deerfield Beach

2022 – Ryan Williams, Parkland Douglas

2023 – Tyrell Williams, Lauderdale Lakes Boyd Anderson

2024 - Warren Williams, Miami True North

2022 – Kyle Williamson, Coral Springs Coral Glades

2023 - D’ Ivonne Wright, Miami Killian

For the past 51 years, we have spent plenty of time on football fields. From games to practices, camps, combines and 7-on-7 events, we get to as many events as possible to see the athletes LIVE. Follow us on Facebook (Larry Blustein) Instagram (@OurBoyBlu) and Twitter (@larryblustein). Contact us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Add comment


Security code
Refresh