Recruiting News

Miami-Dade/Broward Defensive Backs Are Up To Standards

Over the years, there has not been a position more loaded with quality than the defensive secondary.

Follow the athletes after they leave Miami-Dade and Broward Counties and you will find that the safety and corner positions represent this area routinely.

As there prospects who play on both sides of the ball, competing in the secondary since youth football has given the prospects a choice at the next level and beyond.

While we use these lists for college coaches to check out – as part of our impressive database – the objective is to get it right.

If there are student/athletes that are listed at the wrong school, different positions are not mentioned at all, we need to know that so we can update. Please do not write the changes on social media. Please send to us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

ANOTHER YEAR – MORE ELITE PROSPECTS READY TO MAKE A STATEMENT.

This coming season will once again spotlight defensive backs in all classes.

Starting with 2023 seniors Rayquan Adkins (Miami Northwestern - CB), a University of Louisville commit, Adonis Allen (Fort Lauderdale Cardinal Gibbons - CB/S), Nebraska commit Dwight Bootle II (Miami Palmetto - CB), Christopher Brown (Pembroke Pines Somerset Academy - CB /Athlete), Charleston Southern commit Darriel Cannon (Miami Gulliver Prep - S), imptressive Tre’Mone Drisdom (Fort Lauderdale Cardinal Gibbons) and safety Artravian Driver (Miami Southridge).

This 2023 class also boasts University of Cincinnati commit Luke Evans (Hollywood Chaminade-Madonna - CB), Vic Evans III (Miami Monsignor Pace), three-year varsity starter Daemon Fagan (Plantation American Heritage), team leader and Marshall commit Ahmere Foster (Miami Christopher Columbus), Jeremy Francis (Fort Lauderdale), recent transfer Mark-Allen Gay Jr. (Miami Central), Corey Goldsby Jr. (Plantation American Heritage) and under-the-radar CB Daniel Harris (Miami Gulliver Prep) and converted linebacker Rodolfo Hernandez (South Miami - SS).

College coaches have been keeping an eye on prospects such as University of Colorado commit Jamari Holliman (Miami Norland), fast-rising safety Harlem Howard (Pompano Beach Blanche Ely), Penn State commitment Conrad Hussey (Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas), converted Homestead receiver David Jester (S), recent St. Thomas Aquinas safety transfer Jerry Johnson III (Fort Lauderdale Dillard), Jeno Junius (Hollywood Chaminade-Madonna - S) and gifted safety King Mack (Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas).

Fort Lauderdale Dillard’s David Law-Mortimer, talented Richard Murray (Hollywood Avant Garde - S), recent transfer Jaden Outar (Miami Palmetto - CB), multi-sport star and recent transfer Darrell Pender (Miami Northwestern), gifted cornerback D’Angelo Ponds (Hollywood Chaminade-Madonna - CB) and two-way starter Tre’ Rigby (Miramar).

The 2023 class will also feature Hunter Roberts (Plantation American Heritage), Duke University commit Kimari Robinson (Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas - CB), Antwon Shepard (Miami Central - CB), Antonio Smith (Miami Gulliver Prep - CB), talented Akron commit Zayden Laing-Taylor (Miami Central - S), versatile safety/linebacker Alton Watts (Fort Lauderdale Dillard) and Nazir Ward from Miami Northwestern.

UNDERCLASSMEN ARE READY TO CONTINUE MAKING A DIFFERENCE

As the large senior class is loaded with talent, the underclassmen have already started to showcase what they bring to the table.

Prospects such as cornerback Clifton Brown (Miami Northwestern), safety Jermaine Dalias (Coconut Creek Monarch), versatile Jamari Howard (Westland Hialeah), University of Miami All-American commitment Antoine Jackson (Fort Lauderdale Dillard - CB), safety Semaj Jackson (Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas), cornerback Curtis Janvier (Hollywood Chaminade-Madonna) and Miami Jackson versatile Tomauri Johnson.

The class also boasts athlete Ricky Joseph (Miami Beach), recent St. Thomas Aquinas cornerback transfer Earl Kulp (Miami Central), athletic Deerfield transfer cornerback Xavier Lucas (Fort Lauderdale Dillard), state-rated Ryan Mack (Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas), elite Zaquan Patterson (Hollywood Chaminade-Madonna), cornerback Donavan Philord (Miami Monsignor Pace), Gavin Shepard (Miami Monsignor Pace - S), La’Varis Stanford, Miami Immaculata LaSalle and Miami Belen Jesuit corner transfer Jancent Wallace (Miami Christopher Columbus).

The Class of 2025 is also emerging with Ben Hanks Jr. (Miami Booker T. Washington - CB), Mekhi Hicks (Plantation American Heritage) and versatile North Miami Beach athlete Gio Olivo.

MORE STANDOUTS ON THE WAY

While we have given you some prospects to watch – in all classes – keep in mind, this position is deep, and there are more who are starting to emerge.

Check out these quality secondary performers:

2025 – Shmar Akande, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (CB)

2023 – Lionel Alcera, Coconut Creek Monarch (FS)

2024 – Gerson Alette, North Miami

2023 – Amos Allen, Miami Norland

2023 – Omari Allen, Miami Dr. Krop

2023 – Patrick Alston, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Christopher Anderson, Plantation

2025 – Cornell Anderson, Miramar

2023 – Christian Andrews, Coconut Creek Monarch

2024 – Maurice Andrews, Doral Academy

2023 – Ethan Augustin, Miami Northwestern

2023 – Cooper Aurilia, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (CB)

2024 – Theandre Ballon, Miami Dade Christian (S)

2024 – Jeffery Bandy, Miami Christopher Columbus (CB)

2023 – Larry Jean-Baptist, Miramar (Athlete)

2025 – Jimmy Baptiste, Miramar

2024 – Anthony Barbar, Fort Lauderdale Westminster Academy (S)

2023 – Kaleb Barnett, Miami Jackson (CB)

2023 – Corey Baugh, Coconut Creek Monarch (Nickle)

2023 – Joseph Bejel, Miami St. Brendan (CB)

2025 – Ronald Beliard, Miami Booker T. Washington

2023 – Bengy Belizaire, Miramar

2023 – Jayden Bell, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2025 – Kari Bendolph, Fort Lauderdale Dillard

2024 – Jaasiel Benetiz, Miami St. Brendan (Athlete)

2023 – Jaden Blackburn, Coco nut Creek North Broward Prep

2025 – Dremaree Petit-Blanc, South Plantation (CB)

2025 – Kelcy Blue, Miramar

2026 – Kanard Boucard, Miramar

2023 – De’Andre Boykins, Miami Norland

2024 – Eric Bradley, Plantation

2024 – Tariq Bradley, Miami Carol City

2023 – Jajuan Bradshaw, Miami Christopher Columbus

2026 – Antonio Branch, Miami Northwestern

2023 – Kameron Brantley, Miami Northwestern

2024 – Irish Brewton, Somerset Silver Palms

2023 – Robert Brewton, Somerset Silver Palms

2023 – Bryce Brown, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2024 – Charles Brown, Plantation

2023 – Damari Brown, Plantation American Heritage (CB)

2025 – Devin Brown, Miami Monsignor Pace (CB)

2025 – Johnathan Brown, Miami Northwestern

2023 – Kiesean Brown, Miami Dr. Krop (SS)

2026 – Sam Brown, Fort Lauderdale Dillard

2023 – Trimaine Brown, Homestead (Athlete)

2024 – Allen Bryant, Fort Lauderdale Calvary Christian

2024 – Quran Burton, Miami Carol City

2023 – Immanuel Bynum, Miami Archbishop Carroll

2023 – Juelz Calderon, Miramar

2023 – Gabriel Camblor, Hialeah Gardens (Athlete)

2023 – Eric Campbell, Pompano Beach (S)

2024 – Berlin Camfort, Hialeah Champagnat Catholic (CB)

2025 – Christopher Candidate, Miami Christopher Columbus (CB)

2023 – Zachary Cappellucci, Pompano Beach (SS)

2025 – Jade Card, Hollywood South Broward (Athlete)

2025 – Shaddai Carter, Miami Christopher Columbus (FS/SS)

2023 – Trevor Catronio, Dave Western (S)

2023 – Bradley Chandler, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2026 – Santonio Chatman, Miami Booker T. Washington

2023 – Alejandro Cisneros, Miami Coral Reef (CB)

2024 – Steven Clark, Miami Edison

2023 – Mister Clarke, Miami Carol City

2024 – Raheem Coleman, South Miami (Athlete)

2023 – Ceby Colin, Oakland Park Northeast (CB)

2025 – Nathan Conyers, South Plantation (SS)

2023 - Tavaris Council, Plantation

2025 – Tywan Cox, Hollywood Chaminade-Madonna

2024 – Ervin Cunningham, Hollywood Avant Garde Academy

2025 – Taurus Damon, Davie Nova (Athlete)

2025 – Travares Daniels, Hollywood McArthur (S)

2023 – Jonjon Delgado, Miami True Prep Academy (Athlete)

2025 – Brian Delrio, Miami Braddock (Athlete)

2025 – Jaelon Dodds, Miami Beach

2023 – Caymen Donat, Somerset Silver Palms

2023 – Gavin Dorvil, Plantation (S/CB)

2023 – Delgado Dorvilus, Hollywood Avant Garde Academy (Athlete)

2025 – Napolean Doster, Miramar (Athlete)

2023 – Nicholas Dou, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Elijah Douyon, South Miami (Athlete)

2024 – Jamauri Downing, Fort Lauderdale

2023 – Justin Dupree, Pembroke Pines West Broward 

2024 – Guy Edmond Jr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2023 – Rogeardy Edouard, Pompano Beach (CB)

2023 – Leon Edwards, Miami Southridge (CB)

2023 – Marcus Ellis, Davie Western

2024 – Armani Emile, Miami Edison

2024 – Casey Etienne, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2023 – Noah Eugene, Plantation American Heritage (S)

2025 – Kaidan Everett, Miami Southridge

2025 – Chris Ewald, Hollywood Chaminade-Madonna

2023 – Jensley Exalant, North Miami (CB)

2023 – Marc Fanor, North Miami

2023 – Jaydon Farfan, Pembroke Pines West Broward (CB)

2024 – Moses Faton, South Plantation

2023 – Chaz Felder, Homestead South Dade (CB)

2025 – Adonis Ferguson, Hollywood Chaminade-Madonna (CB)

2023 – Willard Ferrell, Miami Killian (S)

2023 – Jesse Fields, Coconut Creek Monarch (Athlete)

2023 – Julian Fletcher, Hollywood McArthur

2026 – Javari Flowers, Miami Central

2024 – Amani Floyd, North Miami Beach

2023 – Desmen Francois, Miramar

2023 – Richard Francois, DB, Miami Gardens Tru Prep

2024 – Terrell Franklin, Miami St. Brendan

2023 – Robert Fullmore Jr., Miami Palmetto

2023 - Norman Gadsden, Fort Lauderdale Stranahan (CB)

2024 – Jadarius Gaines, Miami Booker T. Washington (Athlete)

2023 - Jordan Garvin, Hollywood Avant Garde (S)

2024 – Sadonnie Gay, Doral Academy

2024 – Corey Gibson, Miami-Dade Christian (CB)

2023 – Treyvion Gilbert, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2025 - Klein Giles, North Miami Beach

2025 – Angel Gonzalez, Miami Killian

2025 – Jaden Gonzalez, Miami St. Brendan (Athlete)

2024 – Ryan Gonzalez, Miami Archbishop Carroll (Athlete)

2023 – William Gonzalez, Miami Braddock (Athlete)

2025 – Lance Grant, Homestead (CB)

2024 – Hervis Guerrier, Fort Lauderdale

2023 – Xavier Gunn, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2023 – Jonmart Gutierrez, Hialeah Gardens Mater Academy

2025 – Jack Guyton, Davie Western (S)

2024 – Maddox Haase, Parkland Douglas

2025 – Camari Hall, Hollywood South Broward (S)

2024 – Jhamari Hall, Davie Western (S)

2023 - Christian Hanks, Homestead South Dade (S)

2024 – Corey Hargrett, Fort Lauderdale

2023 – Marquis Harry, Pompano Beach Blanche Ely (CB)

2024 – David Harvin, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2023 – Khorian Hepburn, Miami Carol City

2023 – Douglas Hernandez, Hialeah Gardens Mater Academy (Athlete)

2023 – Jahbrey Hewitt, Miami Booker T. Washington

2025 – Latron Hickson, Coral Springs Coral Glades

2023 – Sylus Hilaire, Somerset Silver Palms

2023 – Dawrsen Saint-Hilaire, Plantation

2023 – Chisner Horace, Parkland Douglas (S)

2024 – Jason Ibarra, Miami Christopher Columbus (FS/CB)

2023 – D'Marion Ivey, Homestead South Dade

2023 – Alejandro Izquierdo, Hialeah Gardens Mater Academy (Athlete)

2025 – Tyler Jackson, Fort Lauderdale Stranahan (Athlete)

2023 – Jordan Jean, Davie Western (CB)

2024 – Nate Jean, Davie Western

2023 – Jeremiah Jean-Philippe, Miami Gardens TRU Prep Academy

2023 – Ryan Jeanty, Miramar Everglades

2024 – Robert Jeau, Homestead

2025 – D’Angelo Jessamy, South Plantation (CB)

2023 – Chris Jiminian, Hollywood McArthur (S)

2026 – Aldarius Johnson, Miami Northwestern

2025 – Cody Johnson, Hollywood McArthur (FS)

2023 – Devin Johnson, Homestead South Dade

2023 - Devorise Johnson, Miami Palmetto

2025 – Josh Johnson, Miami High (Athlete)

2023 – Kion Johnson, Fort Lauderdale

2023 - Kiondre Johnson, Fort Lauderdale

2024 – Malcolm Johnson, Miami Jackson (SS)

2024 – Johnoy Johnston, Pembroke Pines Flanagan (S)

2023 – Geoffrey Jones, Hollywood McArthur

2023 – Phillip Jones, Miami Southridge (Athlete)

2026 – Tavarus Jones, Miami LaSalle

2024 – Ben Joseph, Pembroke Pines Flanagan

2023 – Bradley Joseph, Homestead South Dade

2026 – Bryan Joseph, Doral Academy

2023 – Joshua Joseph, Davie Western (S)

2024 – Sammy Joseph, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2025 – Sterling Joseph, Miami Edison

2023 – Kiran Joyner, Miami Palmetto

2025 – Tristian Juhmi, Miramar

2026 – Bryant Junius, Hollywood Chaminade-Madonna (Athlete)

2023 – Carlos Junco, Miami St. Brendan

2024 – Anthony Keen, Pembroke Pines Flanagan

2024 – T.J. Kelly, Deerfield Beach

2024 – Gary Kendrick, South Miami (Athlete)

2023 – Kordell Ketchens, Miami Southridge (CB)

2024 – Jordan King, Sunrise Piper

2023 – Mike Kinsley, Homestead Everglades Prep (Athlete)

2024 – Antonio Kraus, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2024 – Mike Kulikowski, Miami St. Brendan (Athlete)

2025 – Cayan Lamothe, Miami Christopher Columbus (SS/FS)

2023 - Amari Lanier, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2025 – Jacari Lannigan, Miami St. Brendan (Athlete)

2024 – Kaleb Lawrence, Fort Lauderdale Stranahan

2025 – Pedro Leal, Miami St. Brendan

2025 – Sebastian Lecrete, Miami Gulliver Prep (Athlete)

2026 – Bryce Lee, Miramar (Athlete)

2025 – Lheandro Lemite, Miramar

2024 – Kenyadrek Lewis, South Plantation

2023 - Kamar Lhomme, Miramar

2023 – Everson Liberte, Miami Immaculata LaSalle (Athlete)

2023 – Kyrell Logan, South Miami (Athlete)

2024 – Marcus Lopez, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2024 – Connor Lowe, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Christian Lowry, Miami Central (S)

2023 – Jalin Mack, South Miami (Athlete)

2023 – Nathan Makepeace, Fort Lauderdale Westminster Academy (S)

2023 - Jeremiah Makins, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2025 – Walter Manning, Miramar

2024 – Evan Marsden, Fort Lauderdale (S)

2023 – Brandon Martinez, Miami Ferguson

2023 – Brian Martinez, Miami Braddock (Athlete)

2023 – Rene Martinez, Hialeah Gardens Mater Academy (CB)

2023 – Trevaughn Martinez, Fort Lauderdale Dillard (CB)     

2023 – Chris Mason, Fort Lauderdale Stranahan (Athlete)

2024 – Miles Mathis, Fort Lauderdale Stranahan

2023 - JoJo Mauvais, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2023 – Dakeem Mayard, Fort Lauderdale Calvary Christian Academy (CB)

2026 – Karon Maycock, Miami Central

2025 – Eric McGriff, Plantation

2023 – Shamar McNeil, Plantation American Heritage

2025 - Alex Mederos, Miami Braddock (Athlete)

2024 – Junior Mensama, Miami Jackson

2026 – Jesiyah Miguel, Fort Lauderdale Dillard

2024 – Hyajah Miller, Fort Lauderdale Dillard (S)

2024 – Jaheim Miller, Miami Norland

2023 – Tylor Miller, Miami Carol City

2023 – Jamal McKinney, Miami Jackson (CB)

2023 – Jayden Minto, Oakland Park Northeast (Athlete)

2023 – Dylan Miranda, Miami Palmetto (Athlete)

2023 – Lucas Ortega-Morales, Miami Palmer Trinity (S)

2023 – Shamar Morgan, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2025 – Nick Morlote, Miami St. Brendan

2024 – Jaylan Morris, Miami LaSalle (S)

2023 – Tahir Murphy, Homestead Everglades Prep (S)

2023 – Diego Neira, Miami Sunset (S)

2024 – Marcello Nieves, Davie Western (SS)

2023 – Steven Nobles, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2024 – Frantz Noel, Miami Monsignor Pace

2024 - Jackson Norkunas, Parkland Douglas

2023 – Samari O’Brian, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2025 – James Orange, Miami Christopher Columbus (FS/S)

2023 – Damien Ordonez, Miramar

2024 – Isaiah Osborne, Hollywood Avant Garde Academy (S)

2025 – Roderick Parker Jr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2024 – Dylan Parks, Miami Southridge (S)

2024 – Kalel Pascal, Miami Dr. Krop (CB)

2023 – Jawan Pasuris, Hialeah American

2025 – Sebastian de la Pava, Miami Archbishop Carroll

2024 – Sherrard Pearce, Plantation American Heritage

2024 – Kenny Pembleton, Miami Archbishop Carroll (Athlete)

2024 – Shunga Perez, Miramar (Athlete)

2024 - Quinton Phillips, Miramar

2025 – Jachari Pierre, Coconut Creek Monarch (Athlete)

2025 – Jamarcus Pierre, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

2025 – Daniel Pino, Miami St. Brendan

2023 – Aridius Pough, Coconut Creek Monarch (FS)

2024 – Zyon Pressley, Fort Lauderdale Dillard (CB)

2024 – Brandon Pridgen, Fort Lauderdale (S)

2023 – Richard Quinn, Miami High

2023 – Richard Raphael, Hollywood McArthur

2024 – Jason Ravelo, Hollywood Avant Garde Academy (Athlete)

2023 - Stenley Raymond, Parkland Douglas (CB)

2024 – Javon Reid, Somerset Academy South Homestead (CB)

2023 – Kurt Reid Jr., Davie Western

2024 – Roman Reid, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons (S)

2025 – Kelvin Reyes, Pembroke Pines West Broward

2023 – Max Reynolds, Fort Lauderdale Westminster Academy (CB)

2023 – Kemari Rhodd, Miami Norland

2025 – Jordan Rich, Plantation American Heritage

2024 – Sir Robertgeau, Homestead (CB)

2024 – Dewayne Roberts, Miramar

2024 – Remington Roberts, Fort Lauderdale

2023 – Traejon Roberts, Deerfield Beach (S)

2023 – Christopher Robinson, Plantation

2024 – Aykenon Rodgers, Fort Lauderdale Dillard (S)

2023 - Mahki Rolle, North Miami Beach (CB)

2023 – Udonis Rutledge, South Miami

2023 – Kervens Saint Juste, Coral Springs Coral Glades (CB)

2024 – Jpordan Saintilus, Pompano Beach Blanche Ely (S)

2024 – Ivan Saintmelus, South Plantation (SS)

2025 – C.J. Sanches, Miami Westminster Christian (Athlete)

2023 – Jayden Sanders, Homestead South Dade

2023 – Luby Sanon, Coral Springs Coral Glades (CB)

2026 – Royce Santos, Hollywood Avant Garde Academy

2024 – Mathias Schneider, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Fabulis Scott, Miami Booker T. Washington

2023 – Jacoby Scott, Sunrise Piper (CB)

2025 – Kelly Sejour, Miami Central (CB)

2025 – Tyler Seraphin, South Plantation (FS)

2024 – Antravious Shropshire, Homestead South Dade

2023 – Marcus Simmons, Miami Southridge

2023 – Elijah Sinclair, Miami Norland

2023 – Brayden Slade, Coconut Creek Monarch

2023 – Shawn Smoak, Miami Central

2023 – David Smith, Pembroke Pines Flanagan

2024 – Jahcori Smith, Sunrise Piper

2024 – Kemaury Smith, Miramar

2025 – Semaj Smith, Homestead

2024 – Caleb Solomon, Miramar

2024 – Dwayne Solomon, North Miami (CB)

2024 – Michael Solomon, Miami True North (S)

2024 – Jeremiah Stanley, Miami Booker T. Washington

2026 – Bobby Stokes, Miramar

2024 – Bishop St. Onge, Cooper City (SS/OLB)

2024 – Jayden Stephens, Somerset Academy Pembroke Pines (S)

2025 – Shawn Stewart, Coral Springs Coral Glades

2023 – Jalen Tanner, Miami Coral Reef (Athlete)

2024 – Antwon Tarpley Jr., Fort Lauderdale

2024 – Larry Tarver, Miami Gardens Tru Prep Academy

2024 – Joel Tavaras. North Miami Beach

2023 – Carlito Clarke-Taylor, Miami Palmetto

2023 - Jahmal Taylor, Homestead Everglades Prep (S)

2024 – Guylijah Theodule, Miami Northwestern (S)

2024 – Isaiah Thomas, Coconut Creek Monarch (Athlete)

2023 – Kimani Thomas, Fort Lauderdale Stranahan

2023 – Kaiden Thompson, South Miami

2025 – Darnell Tilghman, Davie Nova

2023 – Abraham Torres, Somerset Silver Palms (Athlete)

2023 – Victor Torres, Fort Lauderdale

2024 – Colin Tracey, Fort Lauderdale Calvary Christian (S)

2024 – Jeremyah Ulysse, Miramar (Athlete)

2024 – Nijah Vargas, North Miami (CB)

2024 – Broderick Vale Jr., Davie Western

2025 – Jesse Valero, Miami St. Brendan (Athlete)

2024 – Refenio Vangates, Hialeah American (Athlete)

2023 – Emilio Wadskier, Miami Westminster Christian (Athlete)

2025 – Amari Wallace, Miami Central (S)

2024 – Santonio Wallace, Homestead

2025 – Jabori Walton, Miramar

2025 – Macai Warthen, Miami Edison

2024 – Frank Watts, Miami Coral Reef (S - Athlete)

2023 – Oneal Webb, Miami Dr. Krop (S/CB)

2023 – Jaylen West, Miami Northwestern (S)

2025 – Willie “Chino” White, Miami Beach (Athlete)

2024 – Deon Wiggins, Pompano Beach Blanche Ely (CB/S)

2023 – Melvon Wilcox, Pembroke Pines West Broward (CB)

2024 – Cameron Williams, Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas

2023 – Elijah Williams, Fort Lauderdale Stranahan

2024 – Jaheim Williams, Miramar (S)

2023 – Jamarie Williams, Miami Edison

2025 – Nathan Williams, Miramar

2023 – Omarion Williams, Miami Central

2026 – Ricky Williams Jr., Miami Central

2023 - Tyrell Williams, Miami Killian (CB)

2023 - Zavier Williams, Miami Coral Reef (S)

2023 – Jahsean Winchester, Coconut Creek Monarch

2023 – Omar Winkfield, Miami Palmetto

2023 - Marcus Woodley, Homestead South Dade (CB)

2023 – Terrance Woodson, Miami Palmetto

2023 - Terrence Woodson, Southwest Miami (FS)

2023 – Lorenzo Wright, Hollywood McArthur

2025 – Malik Wright, Plantation

2023 – Winston Wright, Miami Booker T. Washington

2023 – Josh Yearby, Hollywood Avant Garde Academy

2024 – Eric Youman, Miami St. Brendan (Athlete)

2025 – Ezekiel Yune, Miramar

TRACKING SOUTH FLORIDA (MIAMI-DADE & BROWARD) PROSPECTS – CLASSES 2023-2026. https://larryblustein.com/prospects/tracking-south-florida-prospects

MIAMI-DADE AND BROWARD TRANSFERS. https://larryblustein.com/news/transfer-season-continues-in-miami-dade-broward

TRACKING SOUTH FLORIDA FOOTBALL TEAMS. https://larryblustein.com/news/tracking-south-florida-2022

For the past 52 years, we have spent plenty of time on football fields than anyone in the country. From games to practices, camps, combines and 7-on-7 events, we get to as many events as possible to see the athletes LIVE. Follow us on Facebook (Larry Blustein) Instagram (@OurBoyBlu) and Twitter (@larryblustein). Contact us at: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Add comment


Security code
Refresh